• Pierwsza pomoc

   •  
     
     
     
     
     
     
    19.03.2024 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli z pierwszej pomocy organizowanie przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
     
     

    Wydarzenie to miało miejsce w Centrum Aktywności Wołomin - Stara Elektrownia. W ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować instruktorki Gosia, Ola, Lula i Ania przeszkoliły ponad 30 nauczycielek i nauczycieli z 15 szkół podstawowych z powiatu wołomińskiego. Celem tego wydarzenia było nie tylko podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej w obszarze pierwszej pomocy, ale również przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć z dziećmi na temat podstawowych zasad udzielania pomocy przedmedycznej.

     

      

        

    Szkolenie, które odbyło się w Starej Elektrowni zgromadziło nauczycieli, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w praktycznych warsztatach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów WOŚP. Oprócz nauki standardowych procedur udzielania pierwszej pomocy, nauczyciele mieli okazję zapoznać się z metodami komunikacji z dziećmi w sytuacjach nagłych oraz sposobami, jak adaptować wiedzę na temat pierwszej pomocy do potrzeb i poziomu rozwoju dzieci.

     

    Dzięki temu szkoleniu nasi nauczyciele są teraz nie tylko lepiej przygotowani do reagowania w przypadku wypadków czy nagłych zdarzeń, ale również wyposażeni w umiejętności niezbędne do skutecznego przekazywania wiedzy na temat pierwszej pomocy dzieciom w sposób dostosowany do ich poziomu zrozumienia i potrzeb.

    Jesteśmy wdzięczni Fundacji WOŚP za zorganizowanie tego ważnego szkolenia oraz przekazanie szkole bezpłatnych materiałów edukacyjnych: fantomów do nauki resuscytacji, podręczników dla nauczycieli i uczniów oraz innych niezbędnych materiałów dydaktycznych.

     

    Galeria

    Zdjęcia i opracowanie:
    Marta Grabowska

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    11 marca 2024 r. dzięki inicjatywie Urzędu Miasta w Wołominie rodzice wzięli udział w profesjonalnym szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom dorosłym i dzieciom. Warsztaty poprowadził p. Michał Gera. 

    Kurs pierwszej pomocy dla rodziców miał za zadanie przygotować ich do udzielenia profesjonalnej pierwszej pomocy w sytuacji, w której zdrowie lub życie ludzkie jest zagrożone. W jego ramach przeprowadzono zarówno zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne.

      

    Dzięki warsztatom rodzice nabyli wiedzę pozwalającą im na udzielenie pierwszej pomocy, która w skrajnych sytuacjach może uratować życie.

     

    Zdjęcia:
    Fanpage Wołomin

    Opracowała:
    Marta Grabowska

 • Galeria zdjęć

   brak danych