Z życia klas 1-3
- Światowy Dzień Pluszowego Misia
- Śniadanie Daje Moc
- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
- Międzynarodowy Dzień Kropki
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Nie od dziś wiadomo, że miś jest najukochańszą zabawką wszystkich dzieci. Jest miły w dotyku, można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Pomimo coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Dlatego też, dnia 25 listopada dzieci z klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.
Po zapoznaniu się z historią święta, uczniowie z uwagą słuchali bajki o misiach, trafnie odgadywały zagadki o nich. Nie zabrakło też zabaw ruchowych oraz pięknych prac plastycznych. Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół.
Na zakończenie dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.
Galeria
Zdjęcia:
Wychowawcy klasOpracowanie:
Iwona Zych
Śniadanie Daje Moc
Wszyscy wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie. Codzienne pełnowartościowe śniadanie pomaga dzieciom dobrze zacząć dzień, daje im energię do zabawy oraz równy start w szkolne obowiązki.
Tradycyjnie, jak co roku w listopadzie, przeprowadzona została w naszej szkole akcja „Śniadanie Daje Moc”. Wzięli w niej udział uczniowie z klas 1-3. Polegała ona na zorganizowaniu w klasie wspólnego, zdrowego śniadania. Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.
Po takim śniadaniu nikt nie odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to ważna lekcja dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.
Galeria
Zdjęcia:
Wychowawcy klasOpracowała:
Mariola Jastrzębska
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a.
Tego dnia klasy pierwsze wzięły udział w obchodach tego wyjątkowego święta, które jest dedykowane wszystkim bajkowym bohaterom.
Dzieci przyszły do szkoły przebrane za swoje ulubione postacie z bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać m.in.: księżniczki, superbohaterów, wróżki i wielu innych bajkowych bohaterów.
Podczas dnia pełnego atrakcji, uczniowie uczestniczyli w zabawach, quizach oraz rozwiązywali zagadki związane z bajkowymi postaciami. Były również zajęcia plastyczne, na których dzieci miały okazję stworzyć własne prace inspirowane bajkami. Wspólne świętowanie było doskonałą okazją do integracji oraz rozwijania kreatywności.
Uczniowie klasy 1a
Uczniowie klasy 1b
Uczniowie klasy 1c
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, jako pełen radości i bajkowej magii.
Galeria
Zdjęcia:
Wychowawcy klasOpracowała:
Marta Grabowska
Międzynarodowy Dzień Kropki
Dzień Kropki to niezwykle radosne i kreatywne święto obchodzone na całym świecie 15 września, którego celem jest wspieranie kreatywności, rozwijanie pewności siebie oraz odkrywanie talentów wśród dzieci.
W klasach edukacji wczesnoszkolnej Dzień Kropki jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy i nauki. Nauczyciele i dzieci włączają się w różnorodne aktywności, które zachęcają do twórczego myślenia i wyrażania siebie.
Najpopularniejsze zajęcia to:
- Twórcze prace plastyczne – dzieci malują, rysują i tworzą własne dzieła inspirowane kropkami.
- Zabawy ruchowe i gry – organizowane są różnorodne gry i zabawy związane z kropkami, takie jak układanie ścieżek z kolorowych kropek, zabawy taneczne czy poszukiwanie „ukrytych kropek” w sali.
- Ćwiczenia rozwijające pewność siebie – nauczyciele rozmawiają z dziećmi o ich talentach i mocnych stronach, pomagając im odkryć, że każdy ma coś wyjątkowego do zaoferowania.
Obchody Dnia Kropki uczą dzieci, że każdy z nich ma w sobie kreatywną moc i że nawet najmniejsza kropka może być początkiem czegoś wielkiego. To dzień, który budzi w dzieciach odwagę, by próbować, eksperymentować i rozwijać swoje pasje.
Zapraszamy do wspólnego świętowania i odkrywania swoich talentów nie tylko w Dniu Kropki!
Galeria
Zdjęcia:
Wychowawcy klasOpracowała:
Marta Grabowska