• Z życia klas 4-8

    • Święto Matematyki

    • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   • Święto Matematyki

   • Co roku marzec jest w naszej szkole miesiącem, w którym na wesoło przekonujemy uczniów, że matematyka jest ok.

    W ramach obchodów Święta Matematyki chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Gdańskie Wydawnictwo.

    Zadaniem konkursowym było przygotowanie portretu znanego matematyka. Uczniowie wykazali się wyjątkowym artystycznym podejściem, wyobraźnią i oczywiście wiedzą na temat wybranych naukowców. Niestety prace naszych uczniów nie zyskały uznania w oczach jury z GWO i nie zostały wyróżnione. Nam bardzo się podobały, dlatego udostępniamy je szerszej publiczności. Możecie je podziwiać w galerii.
     

        

        

     

     

     

    Galeria

    Opracowały:
    Agnieszka Drews, Irena Kazanowska

   • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   •  

     

      17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

     

     

     

    Dla uczniów klas IV- VIII była to okazja do zabawy i nauki jednocześnie.

    Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki, wykreślanki, dzięki którym w przyjemny sposób przypominali sobie tabliczkę mnożenia i ćwiczyli logiczne myślenie.

        

    Na przerwach walczyli o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy 6e: Oliwia, Martyna, Agnieszka, Aleksander, Ewelina i Julia, z klasy 6b: Kamil i Filip, z klasy 5a - Katarzyna oraz z klasy 4a - Aleksandra. Egzaminatorzy zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów.


      

        

    Zgodnie z hasłem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" sprawdzali „tabliczkową wiedzę” dorosłych.

    W akcji edukacyjnej wzięło udział około 300 uczniów. Wszystkim zdobywcom tytułu „Mistrz Tabliczki Mnożenia” gratulujemy.

     

     

    Galeria

    Zdjęcia i opracowanie:
    Małgorzata Nojszewska

 • Galeria zdjęć

   brak danych